„11. MUZYKÓW WSPOMINKI”

Niestety w tym roku lista Tych Co Odeszli znów się powiększyła.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po Zaduszkach, o 17:00 w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbędzie się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłym włocławskim muzykom z nurtów: jazz, big-beat, rock i pop.

Gospodarzem Wspominek będzie Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK, mające w swoim dorobku organizację wielu plenerowych i kameralnych imprez muzycznych głównie w gościnnej - dzięki anwilowym żeglarzom - Marinie Zarzeczewo.

Podczas spotkania, oprócz tytułowych wspomnień, odbędzie się wzbogacana co rok projekcja archiwalnych fotografii włocławskich muzyków i zespołów - od lat 60-tych do początku XXI-go wieku.

Dedykowane zmarłym muzykom spotkanie będzie mieć oczywiście muzyczną oprawę, a właściwie będzie to hołd muzyczny złożony Pamięci Koleżankom i Kolegom przez wspaniałe grono włocławskich muzyków z zespołów: ARSENAŁ, MUSIC FINE, WWK. TERAZ MY, CRISTAL BAND i … RUBINY/BW 69. Ta ostatnia formacja to nic innego jak połączone siły dwóch zespołów - członkowie istniejących Rubinów: Krzysztof Czarniecki, Jerzy Górski i Grzegorz Tomaszewski oraz członkowie nieistniejącego już BW 69: Adam Pawlikowski i Andrzej Ziębiński. Skąd ta fuzja? No właśnie, w tym roku mija 55 lat od powstania RUBINÓW i 50 lat od powstania BW 69. Główną klamrą spinającą tę fuzję jest pamięć o członku założycielu obu formacji Krzysztofie Puzio.

Niedawno w Browarze B odbył się jubileuszowy koncert RUBINÓW, a my (TM BBW) postanowiliśmy zaakcentować rocznicę powstania BW 69 – zespołu, który wywarł niemały wpływ na włocławskie środowisko, nie tylko muzyczne. Tu należy wspomnieć, że mija również 50 lat od powstania bardzo szokującego wtedy rockową muzyką zespołu 42 GRUPA BIEDNYCH.

Jak co roku, przy takiej ilości muzyków na jednej sali, spotkanie zwieńczy tradycyjne wspólne muzykowanie. I jak przystało na wspomnieniową nutę w tym towarzystwie, dominować będzie muzyka z szalonych lat 60-tych i 70-tych.

Jedenaście lat temu, z inicjatywy członków nieistniejącego już zespołu BLACK & BANAN odbyło się w Marinie Zarzeczewo pierwsze tego typu spotkanie pod nazwą „ROCKOWE WSPOMINKI”. Poświęcone było głównie zmarłym członkom dwóch działających na przełomie  lat 60/70 charyzmatycznych zespołów „42 Grupa Biednych” i „BUT”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym droga jest pamięć o włocławskich muzykach, którzy niestety już odeszli do „niebiańskiej orkiestry”.

Wstęp wolny ale ze świeczką !!!

Zaprasza

Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK

 

 

 

 

 

 
   

Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu