Trzy miliony rządowego wsparcia dla kujawsko-pomorskiego - program OSA rozstrzygnięty!

Do 54 podmiotów - głównie gmin

Ponad 3 miliony złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie powstania Otwartych Stref Aktywności w województwie kujawsko-pomorskim. Środki te przekazane zostaną w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. 

Celem jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. 

W ciągu dwóch lat na powstanie stref rząd przeznaczy w sumie 100 mln zł. Wczoraj (tj. 6 czerwca br.) Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę blisko ośmiuset podmiotów z całej Polski, które jeszcze w 2018 r. otrzymają 54 miliony zł dofinansowania. Z tej kwoty ponad 3 miliony zł trafią do 54 podmiotów - głównie gmin - z województwa kujawsko-pomorskiego.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego województwa. To ważne, aby powstawały kolejne miejsca aktywności, a zarazem integracji międzypokoleniowej. Seniorzy, dzieci i młodzież wspólnie, to rozwiązanie, z którego wszyscy skorzystają – podsumował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był wskaźnik zamożności gminy. – Dzięki temu mamy pewność, że wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Aż 78% pozytywnie rozpatrzonych wniosków pochodzi z obszarów wiejskich  podkreśla Minister Sportu i Turystki, Witold Bańka.

Strefy powstawać będą w dwóch wariantach: podstawowym (siłownia plenerowa i strefa relaksu) oraz rozszerzonym (siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw i ogrodzenie terenu).

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja