Profilaktyczne rozmowy w plenerze

Była także mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Zajęcia profilaktyczne na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich przeprowadzili policjanci z Rypina. Wzięli w nich udział uczniowie klasy gimnazjalnej w Ostrowitem.


Wczoraj (05.06) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie na zaproszenie przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Ostrowitem gościli na plenerowych zajęciach uczniów klasy gimnazjalnej, które odbywały się nad jeziorem w Brzuzem. Była to okazja do rozmów na temat odpowiedzialności prawej nieletnich, ale także do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. 
  
Policjantka wyjaśniła, że sprawy nieletnich rozstrzyga sąd rodzinny i przedstawiła katalog kar, jakimi może zostać ukarany młody człowiek za nieprzestrzeganie prawa. Omówiła również konsekwencje prawne za łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zaznaczyła, że tzw. dopalacze znajdujące się w załączniku wspomnianej ustawy są traktowane jak narkotyki i w związku z tym są prawie zakazane. Ponadto przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. 
  

asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja