Działania włocławskiej policji

I Boże Ciało, i granie dla Igora

Podsumowanie działań „Bezpieczny  weekend – Boże Ciało"

Przez pięć dni włocławscy policjanci brali udział we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend-Boże Ciało". Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy wolne dni i sprzyjającą aurę postanowili wykorzystać na piesze, rowerowe, czy też zmotoryzowane wycieczki.

Długim weekendom z reguły towarzyszy zwiększony ruch na drogach, bowiem spora część z nas postanawia wykorzystać wolne dni na różnego rodzaju wyprawy. Podczas minionego wydłużonego weekendu do wycieczek poza dom zachęcała też słoneczna aura. Dlatego też już od środy 30 maja br. do wczoraj 3 czerwca włocławscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend-Boże Ciało".

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, a także ich stan trzeźwości. Zwracali również uwagę na to czy piesi stosują się do przepisów tj. na prawidłowość poruszania się po drodze i używanie elementów odblaskowych, które są obowiązkowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Efekt tych weekendowych działań to 724 kontrole pojazdów i 1440 kontroli stanu trzeźwości, w wyniku których 6 nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z dróg. Policjanci nałożyli za przewinienia drogowe 220 mandatów, z czego ponad 140 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a pozostałe między innymi nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, czy też niewłaściwego wyprzedzania. W 24 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenia. Zły stan techniczny, bądź brak ważnych badań technicznych skutkował zatrzymaniem 44 dowodów rejestracyjnych.

Podczas minionego weekendu na terenie działania włocławskiej policji odnotowano 36 kolizji i 3 wypadki, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

 

Policjanci z Włocławka zagrali charytatywnie dla Igora

III Włocławski Turniej Nocnych Marków nie mógł odbyć się bez udziału włocławskich policjantów, którzy zawsze chętnie włączają się w działania charytatywne. Tym razem mundurowi strzelali gole dla Igora – chłopca cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Nasi gracze pokonali pozostałe drużyny, a swój zwycięski puchar i policyjną maskotkę – polfinka z radością przekazali Igorowi.

W miniony piątek (01.06.18) na boisku przy Zespole Szkół nr 11 we Włocławku po raz trzeci odbył się Włocławski Turniej Nocnych Marków. Ideą zawodów jest niesienie pomocy chorym dzieciom, dlatego wśród zawodników nie mogło zabraknąć włocławskich policjantów, którzy chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne.  Policyjna drużyna brała udział również w dwóch poprzednich edycjach turnieju, gdzie walczyła nie tylko o zwycięstwo, ale także i o uśmiech chorych dzieci.

Tym razem na boisku rywalizowało 10 drużyn, poza mundurowymi znaleźli się tam jeszcze przedstawiciele wielu firm i instytucji z regionu. Wszyscy zaciekle, ale z uśmiechem na ustach, kopali piłkę i strzelali gole dla Igora Trymerskiego – chłopca cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Ostatecznie najlepszymi graczami okazali się  policjanci i to właśnie oni przekazali chłopcu swój zwycięski puchar i policyjną maskotkę – polfinka. Pieniądze zebrane podczas imprezy trafią na rehabilitację Igora, któremu życzymy dużo zdrowia i radości.

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku
54 414 53 56
605 852 230

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja