Dwa dni weekendu – 6 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

2,2 promila alkoholu w organizmie

Włocławscy policjanci podczas dwóch dni weekendowych zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli do pojazdów i prowadzili w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym rekordzistom okazał się 51-latek, u którego badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może im grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci ruchu drogowego zajmujący się bezpieczeństwem na drogach, w każdym przypadku kontroli drogowej sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Takie działania pozwalają eliminować osoby, które zachowują się nieodpowiedzialnie i prowadzą pojazdy na tzw. „podwójnym gazie". Przez dwa dni weekendu policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu włocławskiego.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę (26.05.18) w godzinach porannych w Izbicy Kujawskiej, gdzie na ulicy Kolskiej mundurowi podczas kontroli kierującego skodą wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u 58-latka ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego motorowerem mundurowi zatrzymali przy ulicy Kolejowej w Brześciu Kujawskim. 36-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się 51-latek, którego funkcjonariusze zatrzymali w Chełmicy Dużej, a poruszał się traktorem. Badanie wykazało u niego ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w niedzielę (27.05.18). Pierwszy został zatrzymany przez mundurowych kierowca opla po godzinie 7 w m. Bogusławice. Badanie trzeźwości wykazało, że 68-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Do drugiego zatrzymania doszło po godzinie 9 w m. Cyprianka, gdzie 26-letni kierujący vw prowadził mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ostatnim nieodpowiedzialnym w ten weekend okazał się 29-letni kierujący bmw, którego mundurowi zatrzymali w m. Sarnowo. W tym przypadku urządzenie wykazało u kierowcy ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za takie zachowanie może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.          

sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja