Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

„MOJA KOMENDA"

Podczas „Akademii Seniora" zorganizowanej przez policjantów dla studentów III Wieku uczestnicy otrzymali wiele wskazówek na temat ich bezpieczeństwa. Przedstawiciele policji opowiedzieli o tym, jak uniknąć oszustw, czy kradzieży oraz pokazali seniorom jak udzielać pomocy przedmedycznej. Takie spotkania to również dobra okazja do przypomnienia mieszkańcom o możliwości korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „MOJA KOMENDA"

(24.05.2018) w klubie „Zazamcze" odbyło się spotkanie studentów III Wieku z przedstawicielami Wydziału Prewencji w ramach prowadzonego programu  „Akademia Seniora".   


Policjantka st. sierż. Kamila Podolak wspólnie z Edytą Olszewską, które na co dzień zajmują się działaniami profilaktycznymi, przekazały uczestnikom spotkania wiele cennych rad o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Informowały między innymi o sposobach postępowania, w sytuacji, gdy skontaktuje się z nimi rzekomy „wnuczek", czy „policjant". Seniorzy dowiedzieli się również jak uniknąć kradzieży w miejscach publicznych, takich jak ulice, targowiska, środki komunikacji miejskiej. Nie zabrakło także przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na elementy odblaskowe. Nie tylko zachęcały do noszenia, ale również przekazały każdemu uczestnikowi kamizelkę odblaskową. 


Poza wykładem, odbyły się też zajęcia praktyczne, gdzie seniorzy uczyli się od mundurowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł spróbować, na szczęście tylko podczas ćwiczeń na fantomie, co trzeba zrobić kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy.   


Spotkanie z mieszkańcami, to również dobra okazja do przypomnienia im o uruchomionych aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „MOJA KOMENDA". Pierwsza pozwala społeczności lokalnej wskazać miejsca zagrożone, gdzie dochodzi do łamania przepisów. Natomiast aplikacja „MOJA KOMENDA" ułatwia kontakt mieszkańców z dzielnicowym. Dzięki aplikacji można bardzo szybko uzyskać informację, gdzie jest najbliższa jednostka policji, kto jest dzielnicowym w danym rejonie i jaki jest telefon kontaktowy do niego. 


Zachęcamy do korzystania z aplikacji- dostęp do nich oraz informacje o zasadach funkcjonowania znajdują się na stronie internetowej włocławskiej komendy w zakładkach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „MOJA KOMENDA".     
nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja