Nie zostawiaj cennych rzeczy w aucie

Policjanci apelują

Złodzieje wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby nas okraść. Przyciągać mogą ich między innymi przedmioty pozostawione w pojazdach. Policjanci apelują więc, aby nie zostawiać cennych rzeczy w samochodach i tym samym nie kusić przestępców.  

Wybicie szyby w aucie i zabranie na przykład torby pozostawionej na siedzeniu zajmuje złodziejowi dosłownie chwilę. O tym zaś, że rabusie wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, nie trzeba nikogo przekonywać.

W miniony weekend na własnej skórze doświadczyli tego właściciele dwóch aut. W przypadku pierwszego z nich, które zaparkowane było w centrum Włocławka, do zdarzenia doszło nocą z 18 na 19 maja br. Złodziej najpierw wybił szyby w volkswagenie, a następnie zabrał ze środka pendrive. Z kolei w sobotę (19.05.18) włamywacz obrał sobie za cel peugeota zaparkowanego na Zazamczu. Tu również sprawca najpierw wybił szybę, po czym wyjął z auta pozostawioną na tylnym siedzeniu torbę z dokumentami, a także reklamówkę z zakupami.  Teraz policjanci prowadzą dochodzenia w celu ustalenia sprawców obu włamań.

Apelujemy, aby nie kusić złodziei i nie zostawiać cennych rzeczy w aucie, zwłaszcza na widoku. Jeżeli wysiadamy z pojazdu, nawet na chwilę, zabierzmy je ze sobą, albo chociaż schowajmy do bagażnika, aby nie rzucały się w oczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli uda nam się odzyskać skradzione przedmioty, to narazimy się na stres i koszty związane z wymianą wybitej szyby.

Zdarza się również, że bagatelizujemy wartość rzeczy, które pozostawiamy w pojazdach. Tymczasem nawet pusta torba, stara nawigacja, czy karton po telefonie mogą zainteresować złodzieja. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać mienie i przekonać się, czy ma jakąś wartość. Często koszty naprawy takiej wybitej szyby przewyższają wartość skradzionych przedmiotów. Bądźmy więc rozsądni i odpowiednio zabezpieczmy nasze mienie, co pozwoli nam uniknąć przykrych następstw kradzieży.

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja