Kontrola autokarów przed wyjazdami

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek

Dobra aura sprzyja wyjazdom dzieci i młodzieży na wycieczki. Zachęcamy więc do skorzystania z możliwości przeprowadzenia przed wyjazdem kontroli autokaru przez włocławskich policjantów.  Pozwoli to zadbać o bezpieczeństwo pociech podczas podróży.  

Niewątpliwie właściwy stan techniczny pojazdów wpływa na bezpieczeństwo podróżnych. Każdego więc dnia policjanci ruchu drogowego sprawdzają czy nie budzi on zastrzeżeń, zwłaszcza w odniesieniu do autokarów przewożących dzieci. Wczoraj (16.05.18) policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan techniczny 6 autokarów. Wszystkie były sprawne i dzieci mogły pojechać nimi na wycieczki.

Przypominany więc rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia  przed wyjazdem, czy stan techniczny autokaru jest odpowiedni. W tym celu zapraszamy na parking przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Poza tym policjanci sprawdzą też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja