Czy to bezmyślność włocławskich radnych?

Nie ma kasy, nie ma inwestycji

Nawet 20 inwestycji może nie zostać zrealizowanych dlatego, że radni nie podjęli uchwały o zaciągnięciu kredytu długoterminowego – mówił prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. Dodał, że zagrożone są również inwestycje wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Włocławka.

- Z niezrozumiałych dla mnie względów radni nie przyjęli uchwały o kredycie, chociaż zobligowali się do tego przed Regionalną Izbą Obrachunkową – przekonuje Marek Wojtkowski. – Żal przede wszystkim tych inwestycji, o których rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas spotkań na wszystkich włocławskich osiedlach.

Realizacja których inwestycji jest zagrożona? – To nawet 20 inwestycji na kwotę około 11 milionów złotych – wymienia Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju i inwestycji. Wśród nich m.in. przebudowa i modernizacja Zespołu Szkół Ekonomicznych, przejście podziemne na Zazamczu, budowa ul. Guzowskiej, Żytniej, Jodłowej i Brzozowej, budowa drogi dla działkowców na Południu, budowa alejek i montaż oświetlenia na cmentarzu, rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Szkół nr 11, budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 8, budowa miejsc postojowych przy Planty 2, Lunewil i Żurawiej i budowa ciągów pieszo-jezdnych przy Dziewińskiej.

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja