11 letnia Natalia Pietrzycka ma wiele marzeń, m.in. chciałaby zaśpiewać na scenie, jednak Trisomia 21 (tzw. zespół Downa) czasami utrudnia spełnianie tychże marzeń z uwagi na stereotypy

Patrycja i Happy Singers
czerwca w swoim rodzinnym mieście Kaliszu, na terenie Złotego Centrum przy ulicy Polnej u boku znanego muzyka zadebiutujeNatalia Pietrzycka. Zaśpiewa ona wspólnie z młodzieżowym zespołem Happy Singers na jednej z cyklu ogólnopolskiich imprez fundacji "Dzień zdrowego trybu życia z Duszkiem Babu", organizowanej przez współpracujące ze sobą fundacje "Pomaganie Jest Trendy" z Kalisza oraz "Luberty Pomagają" z Warszawy. Dziewczynka zadebiutuje na scenie wspólnie z Tomaszem Lubertem, twórcą zespołów takich jak Volver, Virgin czy Video, a do samego występu przygotuje ją Dorota Wróblewska - założycielka Happy Singers.
 
    Debiutująca piosenkarka w trakcie imprezy wykona wspólnie z innymi dziećmi piosenki dziecięce z płyty "Przeboje Duszka Babu" skomponowanej przez Luberta na rzecz potrzebujących. Imprezę poprowadzi znany aktor Mikołaj Krawczyk.
 
    To nie jedyne marzenie, które Natalka ma szansę spełnić tego dnia. Marzy ona bowiem o delfinoterapii, którego koszt wynosi około 25.000 zł , na co dzień korzysta z wielu innych sposób terapii, które są niezbędne, ale też wymagają ogromnych nakładów finansowych. Fundacja w ramach swojego programu spełnia marzenia potrzebujących w całej Polsce, finansując zarówno indywidualnie jak i za pośrednictwem organizacji dobroczynnych, które dla generowania większych zysków angażują się w projekt, poprzez włączania swoich wolontariuszy do budowania lokalnej sieci sprzedaży. Wystarczy zatem w trakcie codziennych zakupów wybrać szeroką gamę produktów oznaczonych Duszkiem Babu, aby pomóc potrzebującym, sklepy zaś, które w akcji chciałyby wziąć udział proszone są o kontakt : krzysztof@pomaganiejestrendy.com.pl, pod którym będą mogły złożyć zamówienie, aby posiadać w swojej ofercie dla klientów produkty, dzięki którym można pomagać. Niniejsze produkty można już nabywać m.in. w sklepach Społem.
 
"Wprowadziliśmy do sieci handlowych i sklepów tradycyjnych produkty z segmentu zdrowej żywności i naturalnych kosmetyków, z których 50% naszych zysków przeznaczamy na potrzebujących z miast, w których produkty wygenerują zysk, w tym wypadku w Kaliszu cała kwota zebrana ze sprzedaży trafi do Natalki, a pomaga nam w tym lokalna sieć sklepów Społem. Pozostałe 25% trafia na rzecz fundacji Esapuri dr Zbigniewa Kurpika w celu budowy sierocińca ze szpitalem w Ugandzie, a kolejne 25% to budżet na organizację trasy Dnia Zdrowego Trybu Życia z Duszkiem Babu. W ten sposób nie wymagamy od ludzi dobrej woli darowizn,a  jedynie tego, by w trakcie codziennych zakupów wybrali produkt z wizerunkiem Duszka Babu na opakowaniu, gama produktów jest szeroka od przypraw po zdrowe przekąski czy naturalne kosmetyki dla dzieci . Liczymy , że uda nam się pomóc nie tylko Natalce, ale potrzebującym w całej Polsce, sukces zależy wyłącznie od konsumentów. Dodam, że obecnie wspólnie z galeriami handlowymi realizujemy także program "BabuShop" poprzez stawianie wysp handlowych na ich terenie, ażeby wyjść z akcją bezpośrednio do ludzi i ułatwić im pomaganie potrzebującym w swoich sąsiedztwie" – tłumaczy prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy.
 
    Powyższy koncert to dla Natalki nie tylko debiut, ale i szansa, bowiem Tomasz Lubert zadeklarował, że jeśli dziewczynka dalej będzie chciała spełniać się muzycznie, ofiaruje on jej pomoc ... kto wie, może nawet nagrają wspólną płytę ? 
 
    Organizatorzy zachęcają do zgłaszania swojego uczestnictwa na stronie: https://www.facebook.com/events/447072912415059/ oraz zachęcania do uczestnictwa w evencie swoich znajomych. Czym więcej bowiem osób w imprezie weźmie udział i dokona zakupów, tym więcej funduszy uda się zebrać i przekazać potrzebującym. Do udziału w akcji zaproszeni zostali wszyscy lokalni rajcowie, parlamentarzyści oraz władze – organizatorzy uważają bowiem, że jest to doskonała okazja do tego, by pokazali się jako przykład nieobojętności względem potrzebujących w swoim mieście.   Bieżące informacje znajdować się będą sukcesywnie także na stronach fundacji www.pomaganiejesttrendy.com.pl oraz www.facebook.com/PomaganieJestTrendy

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja