Odpowiedzą za łowienie ryb w miejscu niedozwolonym

Policja "wodna"

Policjanci z ogniwa wodnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy złamali przepisy ustawy o rybactwie śródlądowym i wbrew zakazowi łowili ryby w obrębie ochronnym. Teraz może im grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ogniwa wodnego na bieżąco kontrolują akweny i tereny przywodne, aby sprawdzić, czy nie dochodzi tam do łamania przepisów. Podczas wczorajszego (08.05.18) patrolu rejonu Wisły w Wistce Szlacheckiej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy łowili ryby na wędki. Robili to jednak w miejscu gdzie wyznaczony został obręb ochronny i obowiązuje zakaz połowu, a tym samym popełnili przestępstwo z ustawy o rybactwie śródlądowym. Wyszło również na jaw, że obaj nie mają karty wędkarskiej.

25 i 29-latek zostali zatrzymani, a ich wędki zarekwirowane przez mundurowych. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb w obrębie ochronnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo sąd może orzec przepadek wędek, które służyły do jego popełnienia.

Przypominamy, że ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje ustanowienie obrębów ochronnych w miejscach stałego tarła ryb, rozwoju narybku gromadnego zimowania, bytowania i przepływu ryb. Ten sam akt prawny zabrania połowu oraz czynności szkodliwych dla ryb, a w szczególności naruszania urządzeń tarliskowych, dna zbiornika i roślinności wodnej, uprawiania sportów motorowodnych i urządzania kąpielisk w obrębach chronionych. Należy zatem czytać tablice informujące o zakazach połowu i stosować się do przepisów, aby nie narazić się na konsekwencje prawne.

 

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja