Bawili się przy ognisku, a odpowiedzą za posiadanie narkotyki

3 lat pozbawienia wolności

Włocławscy policjanci kontrolując grupę osób palących ognisko w lesie, ujawnili przy dwóch z nich prawie 33 gramy środków odurzających. Mężczyźni w wieku 20 i 22-lat trafili do policyjnego aresztu. Dwaj włocławianie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, a dodatkowo 20-latek odpowie za udostępnianie nielegalnych środków. Za posiadanie i udostępnianie może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

Do włocławskiego dyżurnego zadzwonił we wtorek (01.05.18) pracownik nadleśnictwa z informacją o grupce osób, która około godziny 22 rozpaliła ognisko w kompleksie leśnym przy ulicy Promiennej we Włocławku. Wysłani na miejsce policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podjęli interwencję wobec 6 osób, z których dwie zachowywało się nerwowo. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem tej nerwowości i podczas kontroli ujawnili przy nich zawiniątka z białym proszkiem oraz suszem. Po przewiezieniu do komendy i przeprowadzeniu wstępnych badań zabezpieczonych środków okazało się, że przy 20-latku policjanci ujawnili ponad 23 gramy marihuany, natomiast u 22-latka zabezpieczyli ponad 9 gram amfetaminy. Obaj włocławianie trafili do policyjnego aresztu.

W środę (02.05.18) śledczy po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty związane ze załamaniem Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Włocławianie odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, natomiast dodatkowo 20-latek odpowie za udzielanie środków odurzających. Zgodnie z przepisami ustawy może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.          

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja