"Marlina: zbrodnia w czterech aktach".

Zapraszam na film "Marlina: zbrodnia w czterech aktach"

DKF Ósemka zaprasza na filmową podróż na położoną na wschodnich krańcach Indonezji, na uboczu popularnych szlaków turystycznych wyspę Sumba. 

Tam właśnie rozgrywa się akcja filmu „Marlina: zbrodnia w czterech aktach”. Twórcą filmu jest Mouly Surya, jedna z najbardziej obiecujących postaci indonezyjskiego kina. Młoda Indonezyjka swoim trzecim obrazem podbiła serca krytyków i publiczności na całym świecie. Jest jedną z najciekawszych artystek z Azji Południowo-Wschodniej, wielokrotną laureatką rodzimych nagród Citra i Maya oraz NETPAC Award na międzynarodowym festiwalu w Rotterdamie czy Grand Prize na międzynarodowym festiwalu Tokyo FILMeX.

Najnowszy film to subtelna, a zarazem pełna mocy historia kobiecej zemsty, liryczna podróż przez pustynne krajobrazy Sumby – wyspy, którą tytułowa bohaterka przemierza w poszukiwaniu sprawiedliwości. Rozpalone słońcem, puste wzgórza indonezyjskiej wyspy urzekają surowym pięknem. Dla mieszkającej samotnie młodej wdowy nie jest to jednak bezpieczne miejsce. Gdy do jej drzwi zastuka kilku bandytów, nikt nie usłyszy wołania o pomoc. Nie spodziewają się, że nad ranem kobieta opuści dom z głową jednego z nich zawiniętą w strzęp materiału.

Reżyserka w intrygujący sposób łączy konwencję inteligentnego westernu z kameralnym dramatem, uzupełniając je dokumentalnym zacięciem i sarkastycznym poczuciem humoru. Doskonale panuje nad formą - panoramiczne kadry hipnotyzują, a wykorzystane w nich światło jest ukłonem w stronę Caravaggia. Postać wdowy inspirowana była obserwacją mieszkających na wyspie kobiet, ale rytmiczny scenariusz nadaje jej mitologiczny charakter. Podróż bohaterki, szukającej sprawiedliwości, złożona jest z prozaicznych, drobnych wydarzeń, składających się jednak na liryczną, a zarazem pełną mocy historię o kobiecej sile.

Dokumentalna wrażliwość reżyserki i doskonałe wyczucie formy zaowocowały niezwykłą opowieścią, ujętą w formułę pełnego emocji dramatu i wpisaną w hipnotycznie piękne kadry.

 

 

Seans w poniedziałek, 30.04.2018 r., o godz. 19:00, w Multikinie.

Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed filmem.

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja