Policjanci zapraszają do oznakowania swoich rowerów

Znakowanie jednośladów

Rozpoczął się sezon rowerowy, a tym samym policjanci zaczęli akcję znakowania rowerów.

Oznakowanie jednośladu nie daje gwarancji zabezpieczenia go przed kradzieżą, ale ułatwi jego odzyskanie, odstraszy potencjalnego złodzieja oraz utrudni jego nielegalną sprzedaż.

Rypińscy policjanci zapraszają do oznakowania swojego jednośladu. Osoby chcące oznakować rower proszone są o zabranie dokumentu tożsamości i dokumentu zakupu roweru. Dzieci prosimy o przybycie z pełnoletnim opiekunem.

Znakowanie rowerów odbywa się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Rypinie przy ul. Piłsudskiego 19, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Osoby chętne prosimy o kontakt, nr tel: 54-230-82-11 lub 515-031-268

Znakowanie polega na trwałym wygrawerowaniu na rowerze numeru identyfikacyjnego. Dane te rejestrowane są w policyjnym systemie informatycznym. Każdy właściciel otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych "dwóch kółek" umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.

 asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

Zobacz także

Zespoł Szkół nr 2 w Rypinie
Byli to mieszkańcy powiatu żuromińskiego i rypińskiego
"Słoneczniki"
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja