Krzysztof Kukucki kandydatem na prezydenta Włocławka

W Wieńcu Zdroju koło Włocławka

W tej malowniczej miejscowości odbyła się Kujawsko - Pomorska Konwencja Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której został przedstawiony jako kandydat na Prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki.

 

Ten 38-letni polityk od 2 kadencji jest radnym Rady Miasta Włocławka i przewodniczącym lokalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ma 3 synów, a z wykształcenia jest politologiem. Zaś to, że będzie kandydatem na najwyższy urząd we Włocławku mówio się już od kilku miesięcy. Jeden z działączy SLD powiedział, że Krzysztof Kukucki jest naturalnym kadydatem lewicy jako lider.  

Lepszy Włocławek.

Takie to hasło ma przyświecać kampanii wyborczej kandydata na Prezydenta Włocławka w jesiennych wyborach. O sobie Krzysztof Kukucki mówi m.in. - (......)jestem mieszkańcem Włocławka od czterech pokoleń i do pracy przychodzę a nie dojeżdżam. Włocławek to miasto przemysłu, które po 1990 roki zostało zdegradowane do poziomu miasta bezrobocia i braku perspektyw". (.....) Chcę by do Włocławka zaczęlii wracać ci, którzy z niego wyjechali. Włocławek jest skazany na rozwój, to miasto, które kocham i się z nim utożsamiam. Jako jego włodarz pragnę godnego życia jego mieszkańców. Rządząca lewica odbuduje Stary i Zielony Rynek, powstaną mieszkania socjalne".

Krzysztof Kukucki.

Temu młodemu politykowi przyjdzie zmierzyć się z historią prezydentury innego członka SLD Andrzeja Pałuckiego, który opuścił swój dawny obóz i stał się symapatykiem Prawa i Sprawiedliwości. Oraz z innymi kadydatami: Markiem Wojtkowkim (PO) i Jarosławem Chmielewskim (PiS). Czas pokaże jacy inni kandydaci staną w szranki o rządzenie Włocławkiem. Warto przypomnieć, że wybrany na jesieni, ten najbardziej właściwy kandydat, będzie rządzić 5 lat (dotychczas 4).

 

 

Zobacz także

Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
„Žalgiris 2018"
Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja