Hala OSiR od środka. Sądziłem, że nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak.......

A inwestor odebrał i się jeszcze chwali

Przebudowę hali OSiR zaprojektowała Pracownia Projektowa PION Andrzej Kusztelak z Łodzi ul. Gimnastyczna 14.

Dla przypomnienia konferencja prasowa z 08 marca tego roku.

 

 

Na wspomnianej konferencji Andrzej Kusztelak, który powiedział, że na etapie wstępnego projektu, także później, nie konsultował się z Polskim Związkiem Koszykówki w żadnej sprawie. Ani wielkości boiska (powinna być 28 na 15 metrów, jest o 2 metry krótsze), ani innych elemntów wyposażenia. Co gorsza w zamówieniu ze strony inwestora (Urząd Miasta we Włocławku), nie znalazły się żadne zapisy, które wskazywałyby na zastosowanie: określone płytki, parkiet, kolor i rodzaj farby, z czego miał być wykonany dach oraz strop itd. W związku z tym tak projektant, jak i wykonawca (firma Molewski) mogli robić co tylko im się podobało. 

Widownia i strop w hali OSiR. 

 

Strop został wykonany z płyty paździeżowej a odstępy między nimi są tak duże, że piłka od siatkówki może się "zgubić". I w tym przypadku sprawdza się również to, że projektant nie konsulotował się z Polskim Związkiem Siatkówki by ten określi swoje wymagania. Andrzej Kusztelak nie raczył nawet pomyśleć, że wariant o "zgubionej" piłce ma prawo mieć miejsce. 

 

 

 

 

Widownia.

Wierzyć się nie chce, że projektant nie wziął pod uwagę kto może zająć miejsce na widowni. O dorosłych z całą pewnością zapomniał. Barierki ochronne są zamocowane na wysokości oczu co bardzo utrudnia oglądanie wydarzeń w hali OSiR. Jeszcze gorzej jest z siedzeniami. Sprawdziłem ten fakt na sobie i stwierdzam, że siedzenia zostały zaprojektowane dla konusów. Osoba, o większym wzroście, i nie musi to być wielkolud, kolanami dotyka widza siędzacego niżej. 

Czy to koniec "serialu" o hali OSiR? - NIE!

Zobacz także

Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
„Žalgiris 2018"
Mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja