Czy Anwil chciał wygrać mecz ze Stelmetem?

Gdzie jest forma włocławskich koszykarzy?

Najsłabszy mecz Anwilu w tym sezonie. Dlaczego ze Stelmetem?

Pytań można mnożyć w i mnożyć. W zasadzie nikt nie znajdzie odpowiedzi na pytania, które nurtują włocławskich kibiców. I nie ma tu mowy zmianie uczuć. Ale jest obawa o formę koszykarzy Anwilu.  A najczęściej padające pytanie kibicami to - co się z nimi dzieje?

57 punków rzuconych Stelmetowi to najniższy wynik Anwilu w tym sezonie. Tyle samo punktów rzucili swym rywalom:

• 07.10.17 r. Miasto Szkła - Anwil 57:88

• 31.10.17 r. Anwil - Start 80:57

• 04.03.17 r. Start - Stal 57:70

• 12.11.17 r. Czarni - Trefl 51:88 (słupszczanie osiągnęli najgorszy wynik)

Wróćmy do wyniku meczu Anwil - Stelmet (19.04.17 r.) i przyjrzyjmy się innym faktom, innym statystykom.

Nie grali: Szymon Szewczyk, Ivan Almeida, Jaylin Arington. Choć ci ostatni byli już zdrowi i chętni do rywalizacji.

Ci, którzy wyszli na parkiet:

• Ante Delaś - przebywał na parkiecie ponad 36 minut. Rzucił 6 punktów przy celności: za 2 punkty 0%, za 3 punkty (2/7) - 28.6%, z gry (2/11) - 18.2 %, 3 zbiórki i 1 asysta.

• Quinton Hosley -grał około 28 minut. Mimo wielu prób nie zdobył żadnego punktu z gry. Owe 6 trafił z linii rzutów wolnych. Miał także 8 zbiórek,  5 asyst i 5 strat.

Kamil Łączyński - grał prawie 28 minut. Kapitan Anwilu zdobył 7 punktów przy skuteczności: 40% rzutów za 2 (2/5), 33% za 3 pkt.(1/3), 5 zbiórek, 4 asysty, 3 straty.

Josip Sobin - grał 22 minuty. Center Anwilu zdobył 7 punktów przy skuteczności:28.6% rzutów za 2 (2/7), tyle samo z gry oraz 9 zbiórek.

Jakub Wojciechowski - grał około 16 minut i zdobył 9 punktów. Rzuty za 2 pkt. (3/6) 50% skuteczności, za 3 pkt. (1/4) 25 %, z gry (4/10) 40%.

Paweł Leończyk - gral ponad 16 minut. Zdobył 7 pkt. Za 2 pkt. (2/2), 4 zbiórki.

Jarosław Zyskowski - grał ponad 24 minuty. Zdobył 5 pkt. przy skuteczności: za 2 pkt. (2/4) 50%, 0 za 3 (0/2), z gry (2/6) 33.3%

Michał Nowakowski - najlepszy gracz Anwilu zagral tylko 16 minut. Zdobył 10 pkt. przy skuteczności: za 2 pkt. (3/3)  100%, za 3 (1/4) 25 %, z gry (4/7) 57.1%.

• Mario Ihring - grał ponad 12 minut. Zdobył 2 pkt.

Mecz Anwilu ze Stelmetem był słabym widowiskiem. Forma graczy obu drużyn jest poniżej oczekiwań kibiców z obu miast. Stelmet wygrał bo Anwil nie chciał wygrać. Hrycaniuk - 2 pkt. Zamojski - 5 punktów. I co jest nawiększe zaskoczenie to Łukasz Koszarek. Reprezentant Polski grał ponad 26 minut i nie zdobył żadnego pkt., ale za to miał aż 9 asyst, po których goście rzucili Anwilowi 18 pkt.

Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 57:70 (13:20, 20:15, 18:14, 6:21)

Anwil: Nowakowski 10, Wojciechowski 9, Leończyk 7, Łączyński 7, Delas 6, Hosley 6, Sobin 5, Zyskowski 5, Ihring 2

Stelmet Enea BC: Savović 21, Florence 16, Dragicević 12, Gecevicius 7, Zamojski 5, Murić 4, Matczak 3, Hrycaniuk 2, Koszarek 0, Mokros 0