Walka do końca, także z sędziami

Były okrzyki: oszuści, oszuści, oszuści. Zmienne szczęście włocławskich korzykarzy.

• W Pabianicach grali koszykarze U 14 o rozstawienie w walce w 1/4 finału MP

• We Włocławku była walka o awans do 1/2 finału MP w kategorii wiekowej U16

• W Raciborzu TMK grał o awans do 12 najlepszych drużyn w Polsce, które w finale będą wlaczyć o awans do II ligi.

Na wszystkich trzech "frontach" było ciekawie i o zgrogozo w jednym przypadku bardzo nieciekawie. A głównym aktorami byli sędziowie. To w Pabianicach, gdzie sędziowie robili wszystko by turniej wygrali gospodarze. W spotkaniu decydujacym o pierwszym miejscu zgrali pabianiczania z włocławianami. Przez całe spotkanie trwała wyrównana walka. A decydująca chwile nastąpiły na 55 sekund przed końcem meczu. Nim jednak wskazówki zatrzymały się na 39 minucie i 5 sekundzie, ławkę trenerską musiał opuścić trener Arkadiusz Czyżnielewski.

"Otrzymałem "dacha" bo chciałem zapytać panią komisarz o poziom sędziowania. A ponieważ wyszedłem poza strefę, to sędziowie uznali, że należy mi się "dach". A ponieważ było to drugie upomnienie, to zgodnie z przepisami musiałem opuśćić ławkę i halę. A ja tylko protestowałem przeciwko krzywdzeniu moich zawodników, którzy niesłuszanie byli karani przewinieniami. Sędziowie w żaden sposób nie chcieli wiedzieć fauli na moich zawodnikach" - powiedział Radiu eMKa trener Arkadiusz Czyżnielewski.

Naoczny świadek powiedział - 55 sekund do końca. Dwukrotnie faulowany jest Mikołaj Wojciechowski. A sędziowie puszczają grę. Na tablicy wynik 68:71 dla gospodarzy. Czas bierze drugi trener TMK-u Piotr Wiśniewski. Akcja ustawiona został tak by włocławieanie rzutem za 3 punkty wyrównali pojedynek. Akcja się nie udała. Kolejny raz faulowany jest Mikołaj Wojciechowski. I znów sędziowie puszczają grę. Po kontrze pabianiczanie powiększają przewagę, której nie doddali do końca meczu" .

Ostatecznie TKM przegrał 68:76. W turnieju wziął udział drugi zespół z woj. kuj-pom., czyli Twarde Pierniki Toruń. Mimo trzech porażek torunianie także awansowali do 1/4 finału MP. Godne podkreślenie jest fakt fantastycznej atmosfery na trybunach. Chwała kibicom z Torunia i Włocławka. Kibice obu zespołów wzajemnie wspierali sowje drużyny. Brawo!!!!!

U16 - we Włocławku. 1/2 finału MP.

Włocławianie niestety nie awansowali do półfinału. Przegrali dwa spotkania i jedno wygrali z Sudetami Jelenia Góra 65:75. Mecz we zasadzie rozstrzygnął się w ostatnich pięciu minutach. Włocławianie wzmocnili obronę i wyszlii pierwszy raz na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Ozdobą całego turnieju był rzut za 3 punkty Dawida Bykowskiego. Na 1 sekundę i 87/100 przed zakończeniem II kwarty meczu przeciwko Sudetom, Dawid oddał rzut z 16 metrów i trafił.

Turniej w Raciborzu o awans do fianłu rozgrywek o awans do II ligi.

TKM zajął drugie miejsce w turnieju za MKK Pyrą Poznań. Oba zespoły awansowały do fiału z I grupy.  Decydujący mecz o awansie TKM rozegrał z gospodarzami Ofensywą Racibórz. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili: Damian Ciesielski (27 pkt.), oraz Rafał Komenda i Marcel Afeltowicz (17 pkt.).