Dzieci z Cyprianki gościły przedstawicieli włocławskiej prewencji

„Bądź SMART na przejściu dla pieszych"

Dzielnicowy z III Rewiru wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji gościli we wtorek (10.04.18) na spotkaniu z dziećmi Szkoły Podstawowej w Cypriance (gm. Fabianki). Tematyka cyberprzestępczości oraz zagrożeń wynikających z korzystania przez pieszych z urządzeń multimedialnych na drodze to problemy poruszane podczas spotkania.  

Internet to dobry przyjaciel człowieka, okno na świat, skarbnica wiedzy. Niestety jest to również narzędzie, którym można wyrządzić innej osobie ogromną krzywdę. Stosowanie przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem internetu czy też  sms-a, e-maila, witryny internetowej, forów dyskusyjnych, portali społecznościowych to niestety stosunkowo częste przypadki, którymi muszą „zająć" się policjanci.

Nie mogło zabraknąć także krótkiego spotu zrealizowanego przez KWP w Bydgoszczy pt. „Bądź SMART na przejściu dla pieszych" w ramach ogólnopolskiej akcji „PATRZ I SŁUCHAJ". Film pokazał dzieciom jakie mogą być skutku używania telefonu komórkowego przez pieszego podczas poruszania się po drogach i ulicach.

O takich zagadnieniach i odpowiedzialności karnej przypomniał dzieciom dzielnicowy mł. asp. Łukasz Sokołowski oraz profilaktyk Wydziału Prewencji st. sierż. Kamila Podolak.

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja