I Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego „ZŁOTOPOLE 2018”

Piłka w grze

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, PUK Arena Lipno oraz Lipnowski Klub Strzelecki VIS organizują I Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego „ZŁOTOPOLE 2018”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży a także wzmacnianie jakości edukacji obronnej.

Tegoroczna edycja włączona jest w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do Turnieju zgłosiło się 27 drużyn (3-osobowych), z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Turniej rozgrywany będzie w obiektach PUK Areny Lipno, Lipnowskiego Klubu Strzeleckiego VIS oraz na terenach Lasów Państwowych. W programie wiele konkurencji sprawdzających wiedzę, kompetencje i sprawność uczestników m.in.  marsz na orientację, Firestorm, Armagedon. Uroczysta inauguracja Turnieju odbędzie się w dniu 12 kwietnia o godz.11.00 na terenie PUK Arena Lipno.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli m.in.: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Komendant Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy, Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy, Starosta Lipnowski, Burmistrz Lipna, Wójt Gminy Lipno, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, Komendant Powiatowy Policji w Lipnie, Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu, Włocławskie 

Towarzystwo Naukowe, Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Dobrzejewice

Szczegóły na temat Turnieju dostępne są na:

http://ksw.wloclawek.pl/pl/dzialania/ogolnopolski-turniej-klas-mundurowych/o-turnieju

https://www.facebook.com/OTKM2018/

 Zobacz także

Turniej organizowany jest w ramach zadania dofinansowanego z budżetu Włocławka
Grand Prix Zalewu Włocławskiego 2018
Turniej finałowy - Włocławek (25-27.05.2018 r.
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja