Dzielnicowi na rowerowych mistrzostwach gminy Rypin

Przypomnieli o wyposażeniu roweru

Uczestniczący w rowerowych mistrzostwach rypińscy dzielnicowi przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie na drodze. Przypomnieli o wyposażeniu roweru, a także o przepisach ruchu drogowego dotyczących przede wszystkim rowerzystów.  

09.04 rypińscy dzielnicowi st. asp. Krzysztof Zakrzewski oraz asp. Mariusz Dąbrowski uczestniczyli w Gminnych Mistrzostwach Rowerowych, które odbywały się w Szkole Podstawowej w Borzyminie. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych w gminy Rypin, którzy mieli za zadanie pokonać dystans 500 metrów w jak najkrótszym czasie.

Podczas rozrywek policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśnili uczestnikom, że rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, a przez co jest bardziej narażony na niebezpieczeństwa. Przypomnieli o obowiązkowym wyposażeniu każdego roweru, którym jest: sprawny hamulec, przednie i tylne oświetlenie, sygnał dźwiękowy oraz odblask.  Ponadto przekazali dyrekcji szkoły opaski odblaskowe, które trafią do uczniów.

 asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

Zobacz także

Zablokowana "stara jedynka"
Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł
„ Z ANWILEM PRZEZ ŚWIAT"
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja