"Tamte dni, tamte noce"

Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed seansem

KF Ósemka zaprasza na "Tamte dni, tamte noce" w reżyserii Luka Guadagnino, subtelną i zmysłową opowieść o narodzinach pierwszej miłości. Obraz powstał na podstawie wydanej w 2007 roku powieści André Acimana "Call Me by Your Name", uznanej przez New York Times za książkę roku. 

Akcja filmu toczy się latem 1983 roku na północy Włochy. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć, zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie - miłości. W malowniczo pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

"Tamte dni, tamte noce” opowiada o miłości bez wyniosłości, bezpretensjonalnie i nad wyraz prawdziwie. To rodzaj filmu, który zdarza się rzadko. Niezwykle sensualny, intymny, osobisty, który dla każdego będzie wędrówką do własnego wspomnienia.

Zapraszam do Multikina, w czwartek, 29.03.2018 roku o godz. 19:00.

Pozdrawiam

Iza Trojanowska

Zobacz także

Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed seansem
Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Bilety w cenie 14 zł będzie można kupić przed seansem
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja