Kontrola autokarów przed wyjazdami

Wniosek o sprawdzenie autokaru

Najbliższe wiosenne miesiące to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na zielone szkoły i wycieczki.  Podobnie  jak w poprzednich latach, czuwając nad bezpieczeństwem młodych pasażerów, włocławscy policjanci  kontrolują autokary i inne pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Każdego dnia policjanci ruchu drogowego kontrolują stan techniczny pojazdów, w tym autokarów i sprawdzają trzeźwość kierowców. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas przewożenia dzieci na zorganizowany wypoczynek i wycieczki.

Przypominany rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia  przed wyjazdem, czy stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy nie budzą zastrzeżeń. W tym celu zapraszamy na parking przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci sprawdzenia pojazdu.  

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

 

 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja