Przy wsparciu swoich kibiców Anwil zmiękczył ostrowską Stal

Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy

Ale i przed telewizorami kibice Anwilu mieli wspanią ucztę. Włocławianie pokazali swoją wyższość nad Stalą Ostrów WLKP pokonując rywali 83:76.

Wzmocnienia: 

Quinton Hosley (Stany Zjednoczone)

 Jakub Wojciechowski (Polska, reprezentant kraju)

Mario Ihring (Słowacja)

Już przed sezonem mówiło się, że Anwil musi w tym roku zdobyć tytuł Mistrza Polski. Lub inaczej. Powinien zdetronizować Stelemt Zieloną Górę. Ale chrapkę na tutył mają także: obrońca tytułu Stelemet, Toruński Cukier oraz Stal Ostrów. Być moze gdzieś za plecami tejże czwórki są inni chętni, ale składy i zapowiedzi sponsorów zdeycdowanie wskazują na wymienionych faworytów, na tych którzy dominują w PLK.

Przed tygodniem Anwil niespodziewanie uległ we własnej hali Asseco Gdynia i wielu zastanawiło się jak wypadnie ich ulubiony klub w konfrontacji ze Stalą. Do Ostrowa Wielkopolskim włocławianie pojechali juz z Jakubem Wojciechowskim, o którego zabiegało wiele polskich klubów m.in.: Stal, Stelmet, Polski Cukier

 

 

W krótkiej rozmowie z Radiem eMKa trener Milićić powiedział. "(......) Zakontraktowanie Kuby Wojciechowskiego przez Anwil to wielka sprawa. To znakomity gracz, który nie tylko godnie zastąpi kontuzjowanego Szymona Szewczyka, ale także będzie jednym z ważniejszych ogniw Anwilu pod koszem. To wspaniały gracz(....)".

 

 

 

 

 

Kuba Wojciechowski - to aktualny reprezentant Polski. Jak na centra równie dobrzez czuje się pod kaszem jak i w strefie obwodowej. Mimo 2 metrów i 14 centymetrów wzrostu, świetnie rzuca za 3 punkty.

Pierwszy raz zgrał w nowym klubie przeciwko Stali w Ostrowie. I był to znakomity występ. Kuba był na parkiecie ponad 19 minut, zdobył 12 punktów, miał 83% z gry, 100% za 3 pkt,, 75 % za 2 pkt. 

Ivan Almeida był za to najlepszym graczem Anwilu.

Sam mecz w Ostrowie to jedno z najlepszych spotkań jakie miałem okazję ogladać. Mimo, że włocławianie przegrali 3 kwartę to jednak, co jest rzadkością, prowadzili przez 40 minut (dokładnie 39 minut i 11 sekund).

BM Stal Ostrów WLKP - Anwil Włocławek 76 : 83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)

BM: Marković 14, Kostrzewski 13, Łapeta 11, Johnson i Chyliński 10, Carter i Surmacz 7, Ochońko i Śkifić 2, Majewski 0

Anwil: Almeida 29, Wojciechowski 12, Zyskowski 10, Hosley 9, Łączyński 8, Sobin 6, Airingon 5, Leończyk 4, Delaś i Nowakowski 0 oraz Komenda

Nastepnym rywalem Anwilu będzie GTK Gliwice (23.03.18, Hala Mistrzów, godz. 18.00)

Zdjęci pochodzą z meczu przeciwko Asecco Gdynia

 

 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja