W czwartek, 15. marca pokażemy najnowszy film Andrieja Zwiagincewa „Niemiłość”.

„Niemiłość”

W czwartek, 15. marca pokażemy najnowszy film Andrieja Zwiagincewa. 

Zwiagincew jest jednym z najbardziej utytułowanych reżyserów kina rosyjskiego w minionych latach. „Niemiłość” to kolejny, po filmach „Powrót” „Elena” i Lewiatan”, obraz pokazujący kryzys rodziny żyjącej w społeczeństwie, w którym wszelkie uczucia są powierzchowne. Film o nie kochaniu - obraz rodziny, w której brakuje miłości, bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami a dziecko uczyniono narzędziem zemsty

Borys i Żenia są typowymi przedstawicielami nowej rosyjskiej klasy średniej. Mieszkają na przedmieściach Moskwy. Są dobrze sytuowani. Apolityczni, skupieni na sobie.  Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Ich małżeństwo się rozpada. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa jest ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi, chcą zrealizować swoje plany, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Według Zwiagincewa „post-przemysłowe społeczeństwo żyjące w postnowoczesnych czasach zalewane jest nieustannie informacjami. Odbiorcami są ludzie, dla których pozostali są jedynie środkiem do osiągnięcia celu. W dzisiejszych czasach każdy dba tylko o własny interes. Jedynym ratunkiem od tej obojętności jest poświęcenie się innym, nawet zupełnie obcym ludziom … To podstawowe zadanie nadaje sens wszystkim jego działaniom. To jedyny sposób na walkę z chaosem świata i jego odczłowieczeniem”.

„Niemiłość” była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes i otrzymała Nagrodę Jury. Film nominowany był również do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego oraz do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Na film zapraszam do Multikina, seans w czwartek, 15.08.2018 r., o godz. 19:00.

Bilety w cenie 12 zł, do nabycia przed seansem

Z pozdrowieniami

Iza Trojanowska

DKF Ósemka

 

 

jpg

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja