Ośrodek Wspierania Rozwoju Neuromind

Zapraszamy na Dni Otwarte w Neuromind 19 marca 2018 r.

19 marca, w godzinach 13:00 - 17:00 w Ośrodku Wspierania Rozwoju NeuroMind i Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym NeuroMind we Włocławku będą miały miejsce Dni Otwarte. Tego dnia rodzice dzieci uczęszczających do Ośrodka oraz Punktu Przedszkolnego, specjaliści i studenci, którzy chcieliby nas poznać i z nami współpracować będą mogli zobaczyć, doświadczyć i poczuć na sobie jak wyglądają specjalistyczne zajęcia terapeutyczne.

 

W Ośrodku dostępny będzie bezpłatny punkt konsultacyjny dla rodziców zaniepokojonych zachowaniem dzieci. Punkt konsultacyjny zorganizowany jest w ramach współpracy Ośrodka z Fundacją Synapsis i programem wczesnego wykrywania autyzmu „Badabada”.

Wśród zaplanowanych form wsparcia rodzice będą mogli zobaczyć:

  • Jakie ćwiczenia mogą wykonywać z dziećmi w domu z dziećmi. Terapeuci opowiedzą dlaczego ważny jest rozwój sensomotoryczny dziecka i integracja odruchów, terapia Integracji Sensorycznej oraz fizjoterapia.
  • Zajęcia wspierające system dotykowy oraz aparat mowy
  • Zajęcia z plastyki sensorycznej, terapii ręki oraz zajęcia wzmacniające potrzebę komunikacyjną
  • Za pomocą kilku przygotowanych ćwiczeń, terapeuta zademonstruje jak autyzm potrafi oszukiwać nasze zmysły, przez co właściwy odbiór świata przez nasze dzieci jest tak utrudniony.
  • Jak neurologopeda prowadzi zajęcia logopedyczne oraz doradzi jak wspierać mowę dziecka. Zademonstruje zabawy kształtujące relację z dzieckiem.

Dyrektor Merytoryczny odpowie na wszystkie pytania zainteresowanych, dotyczące funkcjonowania i organizacji zajęć w Przedszkolu oraz zajęć odbywających się w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Ponadto wyjaśni jakie dokumenty i gdzie trzeba uzyskać, aby móc skorzystać z terapii bezpłatnej.

Szczegółowy program Dni Otwartych oraz obowiązkowa rejestracja dostępne są na stronie internetowej http://www.neuro-mind.pl/aktualnosci/dni-otwarte-2018/ 

Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także

Ponad 220 tysięcy złotych.
. Po całej akcji właściciele podziękowali mundurowym za ich reakcję
Wniosek o sprawdzenie autokaru
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja