NIEDZIELA Z KUSTOSZEM

Spotkanie z Andrzejem Wójcikiem

4 marca br. o godzinie 12.00 w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 odbędzie się spotkanie Niedziela z kustoszem w trakcie którego po wystawie Pięć wieków konwisarstwa. Kolekcja Andrzeja Wójcika w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oprowadzi zwiedzających jej autor i komisarz, Adam Zapora.

 

 

Wyjątkowa wystawa ukazująca unikalną kolekcję zgromadzoną przez konesera sztuki i dawnego rzemiosła artystycznego, p. Andrzeja Wójcika. Podarowany włocławskiemu Muzeum bezcenny zbiór naczyń i przedmiotów wykonanych z cyny na przestrzeni od XVI do XX w. nigdy wcześniej nie był prezentowany publicznie w całości. Na ekspozycji znajdują się arcydzieła konwisarzy, warsztatów i wytwórni europejskich i amerykańskich. Misy, naczynia liturgiczne, lichtarze, kufle, wilkomy, dzbany i inne przedmioty pełniące niegdyś funkcje użytkowe zachwycają mistrzostwem wykonania, bogactwem form i niezwykłymi dekoracjami. Kolekcja Andrzeja Wójcika w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej to prawdziwy skarb na skalę europejską.

Na uczestników spotkania Niedziela z kustoszem na wystawie wyrobów cynowych czekać będzie niespodzianka – spotkanie z samym darczyńcą i kolekcjonerem, Panem Andrzejem Wójcikiem.

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja