Rozmowy o cyberprzemocy z uczniami szkoły podstawowej

Cyberprzemoc

W Szkole Podstawowej nr 1 w Rypinie odbyło się spotkanie z uczniami dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń związanych z Internetem przeprowadzone przez policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Wszystko po to, aby ograniczyć niebezpieczeństwa, na jakie mogą się natknąć młodzi ludzie w wirtualnym świecie.

 

 

Cyberprzemoc to przemoc przy użyciu mediów elektronicznych, głównie internetu i telefonów komórkowych. Najczęstsze formy cyberprzemocy to obrażanie, wyzywanie i poniżanie przy pomocy internetu, fotografowanie i filmowanie bez czyjejś zgody oraz publikowanie tych materiałów w sieci, a także podszywanie się pod kogoś. Skutki dla ofiar cyberprzemocy bywają często bardzo bolesne.

Policjantka z prewencji rypińskiej komendy przeprowadziła warsztaty profilaktyczne na temat cyberprzemocy. Spotkanie odbyło się wczoraj (27.02) w Szkole podstawowej nr 1 w Rypinie, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. W trakcie zajęć uczestnicy poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc. Policjantka omówiła także zasady bezpiecznego korzystania z internetu tak, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

 

 asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja