„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha

W najbliższy czwartek

W najbliższy czwartek, 1. marca, DKF Ósemka zaprasza na „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha. Film znalazł się w gronie faworytów do oscarowych statuetek, bowiem ma na swym koncie: nagrodę Festiwalu w Wenecji, cztery Złote Globy, w tym w najważniejszej kategorii najlepszego dramatu, pięć nagród BAFTA nazywanych europejskimi Oscarami, w kategoriach najlepszy film, najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy i najlepszy scenariusz, i wiele, wiele innych.

„Trzy billboardy …” to intrygująca i „trzymająca za gardło” opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłej sytuacji, która pozostaje w pamięci jeszcze długo po wyjściu z kina. Opowiada o niewielkim mieście na amerykańskiej prowincji i kobiecie, która w niecodzienny sposób postanowiła walczyć o swoje racje. Mildred, jest matką, którą 7 miesięcy wcześniej spotkała ogromna, życiowa tragedia. Jej nastoletnia córka została brutalnie zamordowana i do tej pory nie znaleziono sprawcy. Nie mogąc się pogodzić z opieszałością policji, zrozpaczona Mildred wynajmuje trzy billboardy, stojące przy rzadko używanej drodze za miastem, na których umieszcza hasła oskarżające policję o bezczynność. To posunięcie wywołuje ogromne emocje w społeczności i uruchamia łańcuch zdarzeń, które zmienią wszystkich mieszkańców i życie w spokojnych dotychczas mieście.

Martin McDonagh stworzył znakomitą opowieść, która jest czymś więcej niż zwykłą historią o walce jednostki przeciw systemowi. To kino wielkich emocji, opowieść o ludziach i ich trudnych, szczerych i emocjonalnych relacjach wyrastających z rozrywającego poczucia bólu, straty, winy i samotności. To kino filozoficzne i humanistyczne, stawiające trudne pytania, ale też podnoszące na duchu i przynoszące nadzieję i wiarę w sens przebaczania. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to po prostu wielkie kino, które trzeba zobaczyć.

Zapraszam na seans do Multikina w czwartek. 1.03.2018 roku, o godz. 19:00. Bilety w cenie 15 zł.

Pozdrawiam

Iza Trojanowska

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja