Idzie ochłodzenie – zwracajmy uwagę na bezdomnych i potrzebujących pomocy

Bądźmy emapatyczni

Temperatura za oknem spada, policjanci apelują więc o wrażliwość względem osób bezdomnych, starszych, nieporadnych życiowo, które mogą cierpieć z powodu zimna. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję, gdy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. 

Na  najbliższe dni zapowiadane jest znaczny spadek temperatury, co stanowić może zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, starszych, samotnych, nieporadnych życiowo. 


Policjanci apelują więc, aby nie być obojętnym na ludzką krzywdę i zwracać uwagę na osoby, którym doskwiera mróz. 
Bądźmy wrażliwi na bezdomnych przebywających na dworcach, ławkach, śmietnikach, którzy narażeni są na wychłodzenie i alarmujmy o tym służby. Nie zapominajmy także o tych, którzy z różnych powodów nie potrafią poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie. 


Pamiętajmy, czasem wystarczy jeden telefon, aby zapobiec śmierci z wychłodzenia. Policjanci każde takie zgłoszenie natychmiast sprawdzają i oferują potrzebującym pomoc, jak np. przewiezienie do miejsc gdzie mogą się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie wyspać. 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja