Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy" w powiecie włocławskim

82 wykroczenia kierowców wobec pieszych

Włocławscy policjanci podsumowali kilkudniowe działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego powiatu i miasta. W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych.

 

 

Podczas trwającej sześć dni (05-11.02.201) akcji mundurowi prowadzili wzmożone kontrole w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. To właśnie pieszy w zdarzeniu z pojazdem doznaje największych obrażeń ciała, jako niechroniony żadnymi zabezpieczeniami uczestnik. Do najbardziej niebezpiecznych zachowań wobec pieszych można zaliczyć wyprzedzanie i omijanie pojazdów zatrzymujących się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu. Przez sześć dni mundurowi ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych, z których w 71 przypadkach ukarali ich mandatami karnymi.

Funkcjonariusze nie tylko ujawniali wykroczenia kierujących wobec pieszych, ale również rozmawiali z pieszymi o ich bezpieczeństwie. Wskazywali jak noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście wpływa na poprawę widoczności pieszego przez kierowcę.  sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja