„Szesnaście róż” – sukces włocławskiego spektaklu w Warszawie

„Szesnaście róż”

W niedzielę, 4 lutego o godzinie 19.00, w Teatrze Za Dalekim (założonym przez nieżyjącego już, znakomitego polskiego aktora Zbigniewa Zapasiewicza) odbyła się warszawska premiera spektaklu „Szesnaście róż”.

Przedstawienie to powstało we Włocławku i zostało zrealizowane przez włocławskich twórców. Scenariusz napisał i przedstawienie wyreżyserował Jan Polak, aranżacji piosenek dokonał Piotr Matuszkiewicz, który również akompaniuje podczas spektakli aktorce Katarzynie Anzorge, scenografia i kostiumy, to dzieło Doroty Główczyńskiej i Dariusza Piotrowskiego, przedstawienie wyprodukowała włocławska Agencja Artystyczna „Nowakowski Impresariat” przy współpracy Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

We Włocławku mogliśmy oglądać to przedstawienie już kilkakrotnie, po raz pierwszy w ramach tzw. „wieczoru gospodarzy” podczas Wakacyjnego Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy.

Warszawski spektakl obejrzał nadkomplet publiczności. Na tzw. „dostawki” i miejsca stojące czekało kilkadziesiąt osób. Obecny dyrektor Teatru, pan Andrzej Bukowiecki, zdołał jakoś  wszystkich pomieścić. Na widowni byli obecni, między innymi, pani Tatiana Pawłowska- znakomita scenografka, pani Dorota Kadula- właścicielka krakowskiej agencji artystycznej CDN, pani Agata Sobierajska z Teatru „Syrena” w Warszawie (włocławianka, będąc uczennicą LMK uczestniczyła w pracy młodzieżowego teatru „Próba”, prowadzonego przez Jana Polaka), pan Tomasz Mędrzak- aktor, w przeszłości dyrektor teatru Ochoty, obecnie teatru TM”, odtwórca roli Stasia Tarkowskiego w filmie „W pustyni i w puszczy”, pamiętny Leszek Talar z serialu „Dom”.

„Szesnaście róż” przyjęto w Warszawie entuzjastycznie. Spektakl wielokrotnie przerywano oklaskami, po jego zakończeniu zgotowano wykonawcom i realizatorom owację. Katarzyna Anzorge i Piotr Matuszkiewicz kilka razy wchodzili do ukłonów, w końcu publiczność zażądała bisów, wywołała też na scenę autora scenariusza i reżysera, Jana Polaka. Dyrektor Andrzej Bukowiecki wyraził nadzieję, że włocławski teatr jeszcze niejednokrotnie zagości na scenie Teatru Za Dalekiego.

Planowane są kolejne spektakle „Szesnastu róż” w Teatrze „Rampa” i Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie. Przedstawienie będzie grane również w innych miastach w Polsce. To znakomita promocja włocławskiego teatru, włocławskich twórców i naszego miasta.


Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja