Policjanci ustalili sprawcę kradzieży sklepowych

7,5 roku więzienia

Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty  kradzieży sklepowych na terenie miasta.

Jedna z nich nie była nawet zgłoszona przez pokrzywdzonego. 26-latek z powiatu żuromińskiego usłyszał już zarzuty, a ponieważ kradł w warunkach recydywy grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia. 

Na początku lutego rypińscy policjanci otrzymali zgłoszenie z jednego ze sklepów na terenie miasta o kradzieży robota kuchennego wart. blisko 1000 zł, do której miało dojść w styczniu. Kryminalni zaczęli zbierać dowody w sprawie. Trop doprowadził ich do 26-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego. Dodatkowo policjanci pracując nad sprawą ustalili, że to nie jedyne przewinie mężczyzny. Okazało się, że 26-latek w innym sklepie w Rypinie również w styczniu dokonał kradzieży trzech telefonów komórkowych wart. 1200 zł, co nawet nie było zgłoszone.

W środę (07.02) policjanci udali się na teren województwa mazowieckiego, gdzie przebywał wytypowany mężczyzna. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia. Mężczyzna jest recydywistą, wiec czeka go surowsza kara, nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja