W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Rypińscy policjanci i strażacy spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr…

Głównym powodem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, na dworze podczas zbliżających się ferii zimowych. Oprócz teoretycznych zajęć był też praktyczny pokaz ratownictwa wodnego.

 Policjanci rypińskiej komendy w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi  rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Podczas takich spotkań, zapoznają uczniów z sytuacjami stwarzającymi zagrożenie dla ich życia oraz zdrowia i omawiają sposoby przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom. Funkcjonariusze w szczególności zwracają uwagę na: bezpieczeństwo na spacerze czy podczas drogi do szkoły; właściwe zachowania w trudnych sytuacjach; przechodzenie przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobą „obcą", zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach, zabawy na śniegu.

Wczoraj (07.02) w spotkaniu które odbyło się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie. Spotkanie uatrakcyjnił policyjny „Polfinek" , z którym dzieci bardzo chętnie się przywitały oraz robiły zdjęcia. Oprócz teoretycznych zajęć był również praktyczny pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowany przez strażaków. Wszystko po to, by uzmysłowić najmłodszym istniejące zagrożenia przy wchodzeniu na zamarznięte zbiorniki wodne.

 

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja