Rypińscy policjanci zostali wyposażeni w terminale płatnicze

Gotówką czy kartą?

Policjanci z zespołu ruchu drogowego rypińskiej komendy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. To dzięki nim kierowcy ukarani mandatem karnym będą mogli go opłacić bezpośrednio podczas kontroli.

 

Od początku lutego policjanci z rypińskiej „drogówki" pełniąc służbę na drogach powiatu, wykorzystują terminale płatnicze, które umożliwiają uczestnikowi ruchu drogowego płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.

To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem bowiem karę za popełnione wykroczenie musi on uiścić od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę.  

Zanim jednak mundurowi zaczęli ich używać musieli przejść odpowiednie szkolenie. Pamiętajmy też, że nie wszystkie patrole Policji będą posiadać terminale, a także, że decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie należy do osoby ukaranej.

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja