Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na wnuczka" bądź „na policjanta"

Na szczęście nikogo nie udało się oszuka

Na terenie powiatu rypińskiego doszło do próby wyłudzenia pieniędzy taką właśnie metodą. 

Rypińscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. We wtorek (06.02) do jednej z mieszkanek Rypina na telefon stacjonarny zadzwoniły nieznane osoby podając się za wnuczkę oraz policjanta i pod legendą wypadku drogowego, w którym miał uczestniczyć syn kobiety usiłowali wyłudzić pieniądze w kwocie 36.000 zł. Na szczęście tym razem przestępcom nie dało się nikogo oszukać.

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy obcym osobom. Oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem innych. Czasami podają się za wnuczka, a czasami za policjanta i proszą o wydanie pieniędzy celem np. ujęcia domniemanego sprawcy.

Pamiętaj, policja nigdy nie poprosi o wydanie jakichkolwiek  pieniędzy.
We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja