Dzieci uwielbiają zabawy na lodowiskach i ślizgawkach

Nad jeziorem w Brzuzem

Szczególnie w okresie ferii zimowych będą korzystać z takiego rodzaju wypoczynku. Policjanci i strażacy zwracają uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad, aby ten czas zabawy był przyjemny i bezpieczny. Nad jeziorem w Brzuzem odbyło się spotkanie edukacyjne oraz prezentacja ratownictwa wodnego.

 

Wczoraj (31.01) policjanci z KPP w Rypinie oraz strażacy z KP PSP w Rypinie i OSP w Giżynku spotkali się nad jeziorem z uczniami Szkół Podstawowych z gminy Brzuze. Spotkanie to miało na celu głównie przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie zbliżających się w naszym województwie ferii zimowych.

Podczas  tych działań policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnieli  m.in. o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem oraz noszeniu elementów odblaskowych. Ponadto przestrzegli, aby do zabaw na dworze nie wybierać miejsc na placach budów oraz w pobliżu np. torów kolejowych czy koryta rzecznego. Funkcjonariusze mówili także o tym, aby do jazdy na sankach i łyżwach wybierać przeznaczone do tego miejsca. Strażacy natomiast zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego oraz omówili zasady  udzielania pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne, ponieważ nigdy nie można być pewnym wytrzymałości lodu. W spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu podczas ferii zimowych wzięło udział blisko 150 uczniów.

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja