„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny"

Były pokazy ratownictwa oraz profilaktyczne rozmowy na temat bezpieczeństwa

Rypińscy policjanci oraz strażacy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" zorganizowali działania skierowane do dzieci w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.  

 

Dzisiaj(29.01) na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Rypinie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie uczniowie wszystkich Szkół Podstawowych gminy Wąpielsk stawili się nad jednym z akwenów wodnych w miejscowości Długie. Celem spotkania było przekazanie młodym kilku rad na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Było to pierwsze spośród 8-miu spotkań przygotowanych przez służby w ramach zbliżających się ferii zimowych.

Podczas plenerowych zajęć policjantka z prewencji omówiła zasady bezpieczeństwa. Była mowa o tym, jak postępować będąc samemu w domu czy na podwórku. Policjantka przestrzegła m.in. przed kontaktami z obcymi osobami i omówiła jak należy zachować się jak zaczepi nas obca osoba. Uświadomiła dzieciom jakie zabawy zimą na dworze są groźne i zabronione, a jakie dozwolone.

Następnie strażacy zaprezentowali zasady udzielania pomocy osobom, pod którymi załamał się lód z wykorzystaniem dostępnych przedmiotów. Jednocześnie przestrzegli dzieci, aby do jazdy na lodzie wybierali specjalnie przygotowane lodowiska, a omijali zamarznięte jeziora i stawy, ponieważ nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej.

Wszystkim życzymy miłych i udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.


asp. Dorota Rupińska

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja