Na śniadanie Anwil

Rosa bez szans na wygraną z Anwilem

Airington, najlepszy mecz w sezonie (63.6% za 2 pkt.7/11, 75% za 3 pkt. 3/4, 66.7% z gry, 3 zbiórki, 5 asyst i co najważniejsze 23 zdobyte punkty).

Przed rozegraniem 18 kolejki zespół gospodarzy zajmował 10 miejsce mając na koncie 26 punktów z dodatnim bilansem zwycięstw do przegranych (9:8). Na ten wyniki złożyło się:

* stosunek wygranych do przegranych w domu 6:4

* stosunek wygranych do przegranych na wyjździe 3:5.

Anwil:

Lider EBL miał 35 punktów na co złożyło się:

* stosunek wygranych do przegranych w domu 9:0

* stosunek wygranych do przegranych na wyjździe 8:3.

Drugim zespołem, który nie przegrał we własnej hali jest Polski Cukier Toruń (7:0)

- Na każdy mecz trzeba być bardzo skoncentrowanym. A w szczególności na taki zespół jakim jest Rosa. Na parkiecie trwa bardzo ostra walka i zapewne taka będzie w II części meczu - powiedział po I połowie kapitan Anwilu Kamil Łączyński.

Pierwsze dwie kwarty to popis gry Anwilu, i w obronie, i w ataku. Włocławianie dali sobie rzucić tylko 28 punktów. Gra Rosy oparta była tylko na grze: Sokołowskiego, Zajcewa, Puntera i Szymkiewicza. Cała czwórka przebywala na parkiecie średnio około 30 minut każdy.

Inaczej grą swojego zespołu kierował Igor Milićić. Prawie każdy dostał swój czas. Nawet na kilka minut wszedł, na parkiet nie czujący się najlepiej, Ante Delas. Tak więc miał grać zespół, grał zespół i zespół zwyciężył. Choć trzeba przyznać, ze serca kibiców włocławskich mocniej zabiły gdy gospodarze wyrównali w IV kw. po 55. Jednak to wszystko na co było stać gospodarzy. Anwil znów zaczął grać zacieśnioną obroną. Bardzo często była to obrona zmienna strefowa, która kompletnie rozbiła poczynania ofensywne Rosy. No i ten Airington. Amerykanin zagrał nejlepszy mecz w sezonie.

Rosa - Anwil 65:79 (10:18, 12:19/31:18, 12:24)

Anwil: Airington 23, Almeida 19, Sobin 15, Łączyński 7, Leończyk 5, Nowakowski 5, Zyskowski 5, Delas 0, Szewczyk 0

Rosa: Punter 20, Sokołowski 15, Zajcew 14, Auda 8, Harrow 5, Szymkiewicz 3, Bojanowski 0, Piechowicz 0, Szymański 0, Trojan 0, Wątroba 0