Policjanci i pedagodzy na spektaklu profilaktycznym

„Pif! Paf! Jesteś trup!"

We włocławskim Teatrze Impresaryjnym odbył się przedpremierowy spektakl profilaktyczny „Pif! Paf! Jesteś trup!", na który zaproszeni zostali policjanci i pedagodzy. Sztuka opowiadała o problemach nurtujących współczesną młodzież i wynikających z nich, często tragicznych, konsekwencji.

Przedpremierowy pokaz spektaklu profilaktycznego „Pif! Paf! Jesteś trup!" odbył się dzisiaj (25.01.18) w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. 

Jako pierwsi mieli okazję obejrzeć go zaproszeni do teatru dyrektorzy i pedagodzy szkolni, a także policjanci profilaktycy i dzielnicowi z włocławskiej komendy oraz z komisariatów w Brześciu Kujawskim i Kowalu. 

Sztuka opowiada o problemach, z jakimi borykają się współcześni nastolatkowie. Inspiracją do jej powstania były dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników, jednego nauczyciela i ranili 24 osoby. 

Bohaterem obejrzanego dziś spektaklu jest Josh – nastolatek, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione w szkole masowe morderstwo.   
Sztuka dotyka tak ważnych spraw jak potrzeba akceptacji w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym. Pokazuje, że brak zrozumienia prowadzi do wyobcowania, ucieczki do wirtualnej rzeczywistości pełnej brutalnych filmów i gier. Konsekwencją takiego osamotnienia mogą być błędne, a nawet tragiczne, jak w przypadku Josha, decyzje. 

Wkrótce przedstawienie będzie miała okazję obejrzeć również młodzież szkolna. Spektaklom towarzyszyć będą rozmowy z policjantami na temat zagrożeń i problemów, z jakimi borykają się nastolatkowie oraz sposobów radzenia sobie z nimi. 

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja