Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie

Na wszystkie pytania policjanci udzielili wyczerpujących odpowiedzi

Głównym tematem spotkania były zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu. Przy tej okazji mundurowi poruszyli również kwestie związane z narkotykami, przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także odpowiadali  młodzieży na pytania dotyczące służby w policji. 

Rypińscy policjanci prowadzą w szkołach spotkania z dziećmi i młodzieżą mające na celu uchronić ich przez różnymi niebezpieczeństwa. Wczoraj (23.01) policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego rypińskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną asp. Dorota Rupińska oraz asp. sztab. Paweł Zakierski odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie.

Tym razem tematem spotkania była cyberprzemoc, ale nie tylko.

 

 

Policjanci wyjaśnili młodzieży, czym jest zjawisko cyberprzemocy oraz przedstawili jej formy, którymi są  m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie innych osób w internecie lub przy użyciu telefonu, robieniu komuś zdjęć, rejestrowanie filmów bez  zgody drugiej osoby, publikowanie w internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają innych. Były także przestrogi o skutkach prawnych przestępstw popełnianych w sieci. Ponadto przestrzegli też młodzież przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zawierania znajomości za pośrednictwem sieci, a także przy podejmowaniu pracy sezonowej, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Była też mowa o zakazanych środkach psychoaktywnych i o odpowiedzialności karnej.

Na zakończenie spotkania między policjantami, a uczniami wywiązała się dyskusja m.in. na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zasad przyjęcia do służby w policji.asp. Dorota Rupińska - oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie

Zobacz także

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Szczęśliwi kibice Anwilu wracają z Ostrowa z uśmiechami na twarzy
Palenie szkodzi
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja