Regionalne fundusze pomogą młodym mamom

Dzięki tym środkom, nowe żłobki powstaną też we Włocławku

Zarząd województwa podzielił kolejne wsparcie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, które pomoże rodzicom w organizacji opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia.

 

Nawet 800 złotych miesięcznie mogą otrzymać rodziny z regionu (w tym: z Włocławka) na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku. Środki trafią też na utworzenie 640 miejsc dla maluchów w żłobkach i klubach dziecięcych.

 

Pierwszy rodzaj wsparcia to vouchery, czyli pomoc finansowa, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców. Można ją wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 złotych miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 złotych miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 złotych miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 złotych miesięcznie). Ze tej pomocy można korzystać przez 12 miesięcy. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.

 

Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu samorząd województwa podzielił wsparcie na realizację 16 takich przedsięwzięć - część z nich już ruszyła, w pozostałych rekrutacja rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Suma dofinansowania to 15,8 miliona złotych. Z pomocy skorzysta 1,2 tysiąca rodziców

 

Wsparcie w ramach rozstrzygniętego właśnie naboru wniosków trafi też na realizację 26 projektów dotyczących tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi oraz dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną 533 nowe miejsca w żłobkach, 81 miejsca opieki u dziennych opiekunów i 25 miejsc w klubach dziecięcych. Zaplanowano także utworzenie 16 nowych żłobków i 1 nowe klubu dziecięcego. Suma wsparcia z RPO to ponad 20 milionów złotych.

 

Na listach projektów znajdują się przedsięwzięcia zaplanowane w naszym mieście:  http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31948-pomagamy-mlodym-rodzinom-srodki-na-zlobki-i-nianieMasz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja