Na widok funkcjonariuszy „coś” odrzucił…

Za nielegalne posiadanie narkotyków grożą mu teraz 3 lata więzienia

18-latek próbował pozbyć się narkotyków, odrzucając woreczki z amfetaminą na widok patrolujących ulice miasta policjantów. Ci jednak wszystko widzieli i podjęli działania, w wyniku których znaleźli u mężczyzny jeszcze więcej zabronionych substancji. 


W nocy z 16 na 17 stycznia br. uwagę policyjnych wywiadowców, którzy patrolowali centrum miasta przykuło dziwne zachowanie trojga mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni ci zaczęli się nerwowo zachowywać, a jeden z nich odrzucił na ziemię jakiś przedmiot. 
Policjanci postanowili to sprawdzić.   


Odkryli, że odrzuconą rzeczą był woreczek z zawartością zawiniątek z białym proszkiem. Dodatkowo znaleźli przy jednym z mężczyzn kolejne zawiniątka, zarówno z białym proszkiem, jak i z suszem roślinnym oraz wagę elektroniczną. Posiadał je ten sam 18-latek, który wcześniej odrzucił na ziemię woreczek.  W jego mieszkaniu policjanci znaleźli następnie jeszcze więcej „podejrzanego” suszu roślinnego.

Mężczyzna i jego dwaj kompani w wieku 23-lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po sprawdzeniu policyjnymi testerami wyszło na jaw, że zabezpieczony przez funkcjonariuszy biały proszek to amfetamina o wadze brutto blisko 23 gramy. Z kolei susz okazał się być marihuaną - łącznie prawie 13 gramów. 


Wczoraj (17.01.18) zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 18-latkowi zarzutów związanych z nielegalnym posiadaniem narkotyków. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 


nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja