Zima w pełni – policjanci apelują o ostrożną jazdę

0

Na drogach Włocławka i powiatu zima zagościła na dobre. To z pewnością trudne i wymagające warunki dla kierowców. Policjanci apelują więc o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Do niedawna zima nas oszczędzała, dlatego wielu kierowców przyzwyczaiło się do w miarę korzystnych warunków na drodze. Niestety od kilku dni, wskutek intensywnych opadów śniegu,  warunki drogowe znacznie się pogorszyły i stanowią nie lada wyzwanie dla użytkowników dróg. 


Tylko wczoraj (16.01.18) włocławscy policjanci odnotowali pięć kolizji na A-1. Wyglądało groźnie, ale całe szczęście nikt nie ucierpiał. Skończyło się na uszkodzeniach pojazdów i barier energochłonnych, w które uderzyły auta. 


Przyczyną wszystkich tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci apelują więc o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że oblodzona, czy też mokra, pokryta śniegiem nawierzchnia powoduje zmniejszenie przyczepności kół pojazdu i wydłuża drogę hamowania. W połączeniu z brawurą i nadmierną prędkością może być przyczyną tragedii. 


Zadbajmy również o to, aby zapewnić sobie dobrą widoczność, czyli odpowiednio wcześnie zejdźmy do auta, by odśnieżyć szyby i lusterka. Nie zapomnijmy również o usunięciu śniegu z reszty pojazdu. W przeciwnym przypadku takie zalegające na aucie bryły śniegu mogą odpaść od niego w czasie jazdy i stworzyć zagrożenie do innych użytkowników dróg. 


W części województw rozpoczęły się już ferie zimowe i ich mieszkańcy zapewne przejeżdżać będą przez nasz region. Zadbajmy wspólnie o to, aby dzieci i młodzież wyjeżdżające na wypoczynek bezpiecznie dotarły do celu, a następnie równie bezpiecznie wróciły do domu! 

nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja