„Trefny towar” w rękach włocławskich policjantów

Nie warto

Włocławscy policjanci zabezpieczyli  ponad 13 kg krajanki, 56 paczek papierosów oraz 34 litry cieczy bezbarwnej bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który poprzez swoje działanie uszczuplił wstępnie Skarb Państwa na ponad 16 tysięcy złotych. Grozić mu może wysoka grzywna.

Włocławscy mundurowi bacznie obserwują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami, tytoniem, alkoholem i kiedy mają podejrzenia wobec osób trudniących się tym procederem podejmują działania. Podobnie było w piątek (12.01.18), kiedy mundurowi podejrzewali, że w jednym z mieszkań w centrum Włocławka mogą znajdować się wyroby tytoniowe i spirytusowe niewiadomego pochodzenia bez znaków skarbowych akcyzy.

Kiedy policjanci pojechali na miejsce, aby podjąć już konkretne działania okazało się, że w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli 13,4 kg krajanki, 56 paczek papierosów oraz 34 butelki z cieczą bezbarwną. Na miejscu zatrzymany został również 35-letni „właściciel” tych produktów.

Włocławianin trafił na komendę i jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu został zwolniony. Jak funkcjonariusze ustalili mężczyzna swoim działaniem wstępnie uszczuplił Skarb Państwa na ponad 16 tys. złotych. Teraz za złamanie przepisów z Kodeksu Karno-Skarbowego może mu grozić wysoka grzywna.

sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

 

 

 

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja