2017 we włocławskim schronisku dla zwierząt

Podsumowanie

Imprezy rekreacyjne, akcje społeczne, pikniki rodzinne czy dni otwarte schroniska to tylko część obszernej działalności włocławskiej placówki.

W roku 2017 w schronisku została otwarta sala dydaktyczna, ponieważ edukacja jest bardzo istotna w działalności zarówno pracowników jak i wolontariuszy schroniska. Został również wybudowany dom kota, czyli miejsce, w którym w znacznie lepszych warunkach niż dotychczas, mruczki będą oczekiwały na swoje nowe rodziny.

Schronisko we Włocławku stawia na bezpośredni kontakt. Placówkę przy ul. Przemysłowej odwiedzają przedszkolaki i uczniowie, działają tu wolontariusze i liczni przyjaciele schroniska. W ramach wolontariatu schronisko współpracuje z groomerami, a wszystko po to, by zadbać o wygląd, a w konsekwencji poprawić formę fizyczną zwierząt.

Na bieżąco doposażany jest gabinet weterynaryjny funkcjonujący w schronisku, a trafiające tu koty mają przeprowadzane testy na choroby zakaźne oraz szczepienia. W schronisku jest przeprowadzana również sterylizacja i kastracja, nie tylko trafiających tu zwierząt, ale także kotów wolno żyjących – to w ramach realizowania programu zapobiegania bezdomności zwierząt.

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja