To już dziś - Święto Trzech Króli

W sobotę, 6 stycznia, Orszak Trzech Króli

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, z Placu Wolności wyruszy tradycyjny Orszak Trzech Króli.  „Koncert na Trzech Króli”. W sobotę, 6 stycznia o godz. 16.00 w Klubie Łęg CK „Browar B” przy ul. Płockiej 246 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Łęgowianie oraz młodych wokalistek z zespołu Wiolinki. Podczas imprezy odbędą się również pokazy tańca grup dziecięcych oraz licytacje na WOŚP prac plastycznych nagrodzonych w konkursie „Anioły moich marzeń”.

Początek o godz. 11.20. Orszak wyruszy z Placu Wolności do Bazyliki Katedralnej ulicami: 3 Maja, Cyganka i Plac Kopernika.  O godz. 12.00  w Katedrze rozpocznie się celebra mszy świętej.

Od dziewięciu lat organizowane są na ulicach polskich miast Orszaki Trzech Króli. Jest to nowa, świecka tradycja, która cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku odbędą się one aż w 515 miastach całej Polski oraz w 22 miejscowościach za granicą. W Polsce Trzech Króli był dniem wolnym od pracy do 1960 r.

Kacper, Melchior, Baltazar.

Włocławski Oraszak Trzech Króli wyruszył sprzed Urzędu Miasta. Ulicami Włocławka szli mieszkańcy, władze i posłowie. O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta masz święta w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Święto Trzech Króli obchodzone było już w III wieku. Jego inspiracją stała się biblijna opowieść o mędrcach ze Wschodu, którzy w Ewangelii św. Mateusza złożyli pokłon Jezusowi.

 

 

 

 

Zobacz także

Podróż z jednośladami
W tym gronie także powiat włocławski
„Przez życie bez uzależnień”
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja