Będzie książka o siatkarzach Włocłavii

Włocłavia Włocławek

Włocłavia Włocławek. Pierwszy zespół z Włocławka, który występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Siatkarze w seoznie 1975/1976 w cuglach wygrał II ligę. Awans do I ligi był czymś wyjątkowym na siatkarskiej mapie Polski. Już w I sezonie włocławianie szturmem zdobyli najsilniejsze "hale" w Polsce. Na swoim rozkładzie mieli m.in. Avię Świdnik. Zespół, w którym grał Mistrz Olimpijski z 1976 roku z Montrealu Lech Łasko. Do maleńkiej hali przy ul. Chopina przyjeżdżali także inne sławy polskiej siatkówi, jak chciazby: Ryszard Bosek, Edward Skorek czy też Wiesław Gawłowski.

Kiedy dwa dni temu opublikowałem na fc informację, że napiszę książkę o tamtych wydarzeniach, o tamtych bohaterach Włocławka, pojawiło się wiele wpisów. Jeden z nich ucieszył mnie szczególnie. Otóż pierwszym sponsorem został Paweł Łuczak - włościcel Agencji ReklamowejTOP.

 

 

(.....) Mariusz pomogę wydać książkę... - napisal na fc Paweł Łuczak.

Paweł! W imieniu swoim oraz włocławskich siatkarzy i działaczy bardzo dziękuję. I oczywiście apeluję do całej braci siatkarskiej o nadsyłanie: publikacji prasowych z tamtego okresu, zdjęć, pamiątek oraz własnych przemyśleń i wspomnień. Za co z góry dziękuję.

I jeszcze jedno. Wkrótce zwrócę się z prośbą do Prezydenta Marka Wojtkowskiego, Anwilu Włocławek (ówczesenego sponsora występującego pod nazwą Azoty Włocławek), włocławskich przedsiębiorstw i każdego z włocławian o pomoc w wydaniu nie tylko ksiązki. Ale także pomocy w oraganizacji spotkania po latach.

 

 

 

 

Bardzo liczę na Państwa pomoc - dziękuję. 

 

 

kontakt: biuro@radioemka.pl

 

Zobacz także

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja