Podsumowanie działań policyjnych na włocławskich drogach

Bez kolizji. Dzieci na drodze

Okres Świąt Bożego Narodzenia na drogach włocławskich minął w tym roku spokojnie. Przez 5 dni działań policjanci odnotowali 39 kolizji drogowych, nałożyli 91 mandatów i w 23 przypadkach pouczyli kierujących i pieszych. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak 7 kontroli drogowych zakończyło się ujawnieniem kierujących w stanie nietrzeźwości.

Przez ostatnie 5 dni ponad 240 policjantów z włocławskiej komendy czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście na naszym terenie obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych, a jedynie odnotowaliśmy 39 kolizji drogowych. To również ponad 470 kontroli drogowych, z których 91 zakończyło się ukaraniem mandatami karnymi i 23 pouczeniami za popełnione wykroczenia drogowe. Policjanci podczas służby na drogach zwracali szczególną uwagę na prędkość, stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są zgodnie z przepisami, czy piesi poza terenem zabudowanym posiadali elementy odblaskowe. Podczas działań nie mogło zabraknąć również kontroli stanu trzeźwości kierujących. Niestety siedem takich osób zasiadło za kółkiem na podwójnym gazie. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i został zatrzymany przez policjantów na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku w niedzielę (24.12.17). Okazało się, że 49-latek kierował oplem mając już zakaz prowadzenia pojazdów do grudnia 2022 roku. Za złamanie zakazu sadowego prowadzenia pojazdów grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sześciu pozostały odpowie przed sądem, za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym i grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  

Natomiast w jednym przypadku 48-letni kierujący odpowie dodatkowo za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w sobotę (23.12.17) na skrzyżowaniu ulicy Toruńskiej z Wieniecką we Włocławku. Policjanci zauważyli kierującego seatem, który wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania, jednak kierowca nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Po kilku minutach mundurowym udało się zatrzymać pojazd. Okazało się, że 48-letni włocławianin prowadził samochód mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.    

Pamiętajmy, że okres zimowy to czas kiedy warunki na drodze zmieniają się szybko i z ładnej słonecznej pogody potrafią w kilka minut zmienić się w opady deszczu czy śniegu. Dlatego przypominamy o zwiększeniu odległości pomiędzy pojazdami i zdjęciu nogi z gazu. Takie zachowanie pozwoli podczas sytuacji niebezpiecznej na uniknięcie zdarzenia drogowego.  

sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

Zobacz także

W najbliższą środę
Biały Listek CSR
Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje
Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja