ZNĘCANIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE NAD ŻONĄ I DZIEĆMI

Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie prowadziła postępowanie p-ko Dariuszowi N. podejrzanemu o to, że w okresie czasu od 15 sierpnia 2007 r. do 20 listopada 2017 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz dziećmi poprzez wywoływanie awantur, podczas których wyzywał ich słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał, ośmieszał, krytykował, ciągle niepokoił, groził słownie pozbawieniem życia. A w dniu 20.11.2017 r. demonstrując w ręku siekierę groził w/wym. pozbawieniem życia oraz używał wobec pokrzywdzonych przemocy fizycznej poprzez szarpanie za odzież, popychanie oraz uderzał Agnieszkę N. wielokrotnie z otwartej ręki w twarz oraz inne części ciała, powodując zasinienia ciała, tj. o czyn z art. 207 § 1 k.k.

 

Postępowanie zostało zakończone skierowaniem do Sądu Rejonowego w Radziejowie aktu oskarżenia przeciwko w/w, który częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Negował jedynie stosowanie wobec nich przemocy fizycznej.

Należy nadmienić, iż wobec oskarżonego Prokuratura Rejonowa w Radziejowie skierowała już wcześniej akt oskarżenia w końcu grudnia 2016 r. za znęcanie się nad tymi samymi osobami i sprawa ta dotychczas nie została jeszcze zakończona. W międzyczasie oskarżony poddany został leczeniu odwykowemu zamkniętemu, ale nie przyniosło ono oczekiwanych rezultatów i oskarżony zaczął ponownie znęcać się nad swoją rodziną. Dlatego został wobec niego zastosowany najsurowszy środek zapobiegawczy.

 

źródło: Prokuratura Okręgowa we Włocławku

Masz informacje?
Adres
E-mail
Śledź nas
Zadzwoń:
515 434 034
Radio eMKa Włocławek
Radio eMKa Facebok

Realizacja